facebook
oblibene
(0
hledat ikona
ČASTÉ DOTAZY

1. Kde se snubní prsteny Demark vyrábějí?

Výrobě šperků se věnujeme již od roku 1967, kdy naše výrobky zdobily sortiment celé řady renomovaných klenotnictví. V minulém roce nastal zlom a naše skupina zlatníků se dohodla, že uvedeme na trh novou značku snubních prstenů Demark (Název Demark vzniknul kombinací počátečních písmen jmen zakládajících zlatníků). Naše dílna se nachází v Praze.

2. Jak dlouho trvá výroba snubních prstenů?

Výroba snubních prstenů u nás trvá standardně 3 týdny. Výroba zásnubních prstenů je rychlejší - 10 dní. Prstýnky jsme schopni po domluvě vyrobit i v kratším termínu. Spěcháte-li , neváhejte nás kontaktovat a společně se pokusíme najít řešení.

3. Jaký je rozdíl mezi briliantem a zirkonem?

Zirkon je syntetický kámen, briliant je přírodní diamant. Hlavní nevýhodou zirkonu před diamantem je v jeho životnosti. Zirkon časem ztrácí lesk, vadí mu kyselé prostředí, slaná voda... Má relativně nízkou tvrdost a to má za následek postupnou ztrátu lesku, Diamant (briliantový brus) bude pořád stejný. Celý Váš život bude zářit leskem a dodá Vašemu šperku trvalou hodnotu.Veškeré ceny briliantů na našich webových stránkách jsou kalkulovány s brilianty kvality SI a barvy G. Vybrali jste si náš snubní prsten, ale chcete jej osadit briliantovým kamenem vyšší kvality,jine barvy? Pak nás neváhejte kontaktovat a jistě se domluvíme na výrobě vašeho vysněného šperku.

4. Je možné si snubní a zásnubní prsteny Demark vyzkoušet?

Veškeré snubní i zásnubní prsteny, které nabízíme na našich webových stránkách si můžete prohlédnout a vyzkoušet v jedné z naších prodejen, které naleznete v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové a v Jihlavě. Líbí se Vám nějaký konkretní model? Zarezervujte si ho na prodejně, která Vám vyhovuje, a budete ho mít připravený v termínu, který Vám nejvíce vyhovuje.

5. Co mám dělat, když z prstenu vypadne kámen?

Všechny kameny do našich výrobků jsou fasovány ručně. Naši fasři jsou mistři svého oboru a věřte, že se nám toto téměř nestává. A když se tak stane (většinou pouze při mechanickém poškození či nějakém velkém nárazu) reklamaci posoudíme a vždy vyřešíme ke spokojenosti obou stran. Pokud na snubním prstenu nezjistíme známky mechanického poškození nebo zásahu třetí osoby, pak vám kámen do šperku vsadíme zdarma.

6. Jak zjistit správnou velikost snubního prstenu?

Pro určení správné velikosti je ideální návštěva jedné z našich prodejen, kde Vám ochotně pomůžeme a poradíme. Při určování velikostí je důležité přihlédnout k tomu, jak široký bude Váš prsten. Je důležité pamatovat, že na velikost prstu má vliv více faktorů – teplo, zima, denní doba, těhotenství i celkový fyzický stav. Aby Vám snubní prsten dokonale padnul je důležité k tomuto všemu přihlédnout.
7. Z jakých materiálů vyrábíte snubní a zásnubní prsteny?
U našich snubních prstenů máte na výběr hned ze tří druhů zlata. Zvolit můžete bílé, žluté nebo červené zlato, nebo můžete barvy kombinovat. Snubní prsteny vyrábíme ze slitiny 14ti karátového zlata (AU/585). Na přání vám prstýnky vyrobíme i z 18-ti karátového zlata.

8. Dostanu ke šperku s diamantem certifikát?

Ano,samozřejmě. K šperkům s brilianty hmotnosti 0,50 ct a výše, obdržíte mezinárodní certifikát IGI. Veškeré naše zlaté a briliantové šperky jsou řádně a patřičně označeny puncovním označením.

9. Je možné do snubních prstenů vyrýt jméno a datum svatby?

Rytiny do našich snubních prstenů provádíme zdarma. Zákazník má vždy na výběr z pěti fontů. Dále nabízíme také rytiny dle vlastnoručních podpisů. Více v sekci rytiny do prstenů.

10. Je možné dodat na výrobu snubních prstenů vlastní zlato?

Není problém, přinesete-li k nám zlomky svého zlata, podrobíme je potřebné analýze, při ní zjistíme ryzost a gramáž tohoto zlata. Poté od vás můžeme toto zlomkové zlato vykoupit a jeho cenu odečíst od ceny vámi vybraného snubního prstenu. Takto můžete zaplatit i celé snubní prsteny, pokud máte dostatek zlomkového zlata.

11. Zhotovíte zásnubní prsten či snubní prsteny dle mého vlastního návrhu?

Moc rádi vám vyrobíme zásnubní i snubní prsteny podle vašeho přání. V sekci prsteny na přání se dozvíte více informací o této službě.

12. Je možné zásnubní nebo snubní prsten zvětšit či změnšit?

Úprava velikosti u zásnubních prstenů je samozřejmě možná kdykoli a našim zákazníkům ji provádíme zcela zdarma. Co se týče prstenů snubních, lze jejich velikosti také dodatečně upravit. Je zde však několik výjimek, mezi které patří například prsteny osazené kameny po obvodě, s větším počtem kamenů, výrazným vzorem po obvodu prstenu a podobně. I v těchto případech Vám však nabídneme individuální řešení. U snubních prstenů si vyhrazujeme právo dodatečnou úpravu velikosti zpoplatnit.

13. Jaká záruka je poskytována na snubní prsteny Demark?

Na snubní prsteny Demark je poskytována záruka 2 let, která se vztahuje na použité materiály a řemeslné zpracování prstenů. Navíc poskytujeme bezplatný servis snubních prstenů Demark, který obnáší obnovu povrchové úpravy snubních prstenů, jejich čištění i leštění. Zcela zdarma vám tuto službu nabízíme každé 2 roky od uskutečněného nákupu.

14. Jak mám správně pečovat o snubní prsteny a šperky? 

Zlato nepatří mezi nejtvrdší kovy, proto šperky vyžadují pravidelný servis, který máte od nás celoživotně zdarma. Pro prodloužení životnosti šperku je odkládejte při fyzické práci a sportu a zamezujte jejich kontaktu s tvrdými kovy a materiály. Chraňte šperky před agresivními chemikáliemi požívanými v domácnosti a hlavně ukládejte samostatně v polstrovaných šperkovnicích či krabičkách, které jsou určené pro skladování šperků.